Staff Profile

   TEACHING STAFF DETAILS 


Sl No
Name
Designation
Educational Qualification
Subject Specialization
Teaching in
1
ACHINTYA GOSWAMI
PRINCIPAL
MA. B. ED
GEOGRAPHY
H. Sec
2
D. PRADHAN
VICE PRINCIPAL
M SC, B ED
MATHS
H. Sec
3
MALLIKA KHANDELWAL
ASST. TEA.
M.SC. B. ED
PHYSICS
H. Sec
4
DEBOJANI DUTTA
ASST. TEA.
M.SC. B.ED.
BIOLOGY
H. Sec
5
NITASHREE KALITA
ASST. TEA.
M.A. B. ED.
ENGLISH
H. Sec.
6
SANJIB CHETRY
ASST. TEA. (PROBATION)
M COM B ED
COMMERCE
H. Sec
7
ALAKESH SARMA
ASST. TEA. (PROBATION)
M SC (CS)
COMPUTER SCIENCE
H. Sec
8
SANJANA BARUAH
ASST. TEA. (TRAINEE)
MA
ECONOMICS
H. Sec
9
RIJU RAVA
ASST. TEA. (TRAINEE)
M PED
PHY. EDUCATION
H Sec
10
ANAMIKA ROY
ASST. TEA. (TRAINEE)
M SC
CHEMISTRY
H Sec
11
GITEE BAISHYA
ASST. TEA.
B.SC. B.ED.
CHEMISTRY
Sec.
12
SUBHALAXMI DUTTA
ASST. TEA.
M.A. B. ED.
HISTORY
Sec.
13
MONIPORNA GOGOI
ASST. TEA.
M.SC. B. ED.
MATHS
Sec.
14
KISHORE BHATTACHARYYA
ASST. TEA. (PROBATION)
M.A.
SANSKRIT
Sec.
15
ARUN KAIRI
ASST. TEA. (PROBATION)
M.A.
HINDI
Sec.
16
MANASH BHARALI
ASST. TEA.
M.A. B.ED.
GEOGRAPHY
Sec.
17
LIPIKA GOSWAMI
ASST. TEA. (PROBATION)
M.A.
ASSAMESE
Sec.
18
PRIYANKA PUZARI
ASST. TEA. (PROBATION)
B.A.,MBA
ENGLISH
Sec.
19
JYOTI BIKASH SARMA
ASST. TEA. (PROBATION)
M.A. B.ED.
ECONOMICS
Sec.
20
MAMONI KALITA
ASST. TEA.
B.A. B. ED.
ASSAMESE
Prim.
21
BAGMITA HANDIQUE
ASST. TEA.
M. A
ENGLISH
Sec.
22
MUNMI BORAH
ASST. TEA.
B.SC.  B.ED
ENGLISH
Prim.
23
RASHMI KP BHARALI
ASST. TEA. (PROBATION)
B.A.
ENGLISH
Prim.
24
RAJIB KAUSHIK
ASST. TEA. (PROBATION)
B.SC. 
SCIENCE
Prim.
25
SAMHITA CHANDA
ASST. TEA. (PROBATION)
M.COM
ENGLISH
Prim.
26
URMILA CHANDA
ASST. TEA. (PROBATION)
M.A..
MATHS
Prim.
27
SARANJIT KAUR
ASST. TEA. (PROBATION)
B COM.
HINDI
Prim.
28
SAPNA THAPA
ASST. TEA. (PROBATION)
MA
HINDI
Prim.
29
PRANAMI GOSWAMI
MUSIC TEA.
M.A. B. MUSIC
MUSIC, ASSA
Music
30
MEGHALI CHALIHA
MUSIC TEA.
H.S., VISHARAD (SANGEET)
VOCAL
Music
31
DHARMENDRA KR. DWIVEDI
P.E.T.
M.A.,  D.P.ED.
PHE
PET
32
PALLABI GOHAIN
COMPUTER INSTRUCTOR
J. E. (CS)
COMPUTER
Prim.
33
BISWAJYOTI BARNIL BARUA
ART & CRAFT TEACHER
B.A., B.FA
FINE ARTS
Art & Craft
34
INDRANI GOSWAMI
LIBRARIAN (PROBATION)
B.A,  B.LIB SC
LIBRARIAN
Library
35
MINAKSHI KONWAR
PHY EDU. TEA. (PROBATION)
B.A., B.P.ED.
PHY. EDUCATION
PET
36
BIREN KALITA
MUSIC-DANCE 
  (PART-TIME)
H.S.L.C., VISHARAD (DANCE)
SATRI NRITYA
Music
39
VANDANA KUMARI
ASST. TEA. (TRAINEE)
BA B ED
HINDI
PRT
40
MANOJ KUMAR JHA
ASST. TEA. (TRAINEE)
BA
EVS
PRT
41
DIPJYOTI SHARMA
ASST. TEA. (TRAINEE)
B SC
MATHS
PRT
42
MRINMOYEE BORKOCH
ASST. TEA. (TRAINEE)
MA
ENGLISH
Sec.
43
CHHANDANEE PATHAK
ASST. TEA. (TRAINEE)
B TECH (IT)
COMPUTER
Sec.
44
NAYANMONI SARMA
ASST. TEA. (TRAINEE)
B. Sc
SCIENCE
Sec.
45
RUBUL MORAN
ASST. TEA. (TRAINEE)
M. Sc
MATHS
Sec

NON TEACHING STAFF
Sl No
NAME
DESIGNATION
Educational Qualification
1
SUJOY  CHAKRABORTY
OFFC. ASST
BA ,  DOA & FA
2
DIBAKAR DHAR
OFFC. ASST (LA)
B COM. MBA
3
ROFUILL HUSSAIN
LAB. ASSTT.
UNDER MATRIC
4
PRASANTA RAJBONGSHI
LAB. ASSTT.
UNDER MATRIC
5
SARBESWAR NATH
PEON
UNDER MATRIC
6
MIRA BEGUM
AAYA
UNDER MATRIC
7
MALA DAS
AAYA
UNDER MATRIC
8
RUPOMA BORAH
AAYA
UNDER MATRIC
9
RAJU CHARINGIA
GARDANER
UNDER MATRIC
10
DIPTI DUTTA
AAYA
UNDER MATRIC
11
MRIDUL DUTTA
OFFICE ATTD.
UNDER MATRIC
12
BIREN SAIKIA
DRIVER, VKSPV
UNDER MATRIC
13
RAJAT GOHAIN
GUARD
UNDER MATRIC
14
RANJAN DEY
COOK
UNDER MATRIC
15
JONATHAN PUN
GUARD
UNDER MATRIC
16
SANJAY BASFER
SWEEPER
UNDER MATRIC
17
AARATI BASFER
SWEEPER
UNDER MATRIC